Националното знаме на Камбоджа е прието през 1948 г. и повторно през 1993 година. Знамето е съставено от три хоризонтални ивици в синьо, червено и синьо. В средата е представен известния Ангкор Ват, старата столица на Кхмерската империя.
91,07 д/км²
69,4 година, като 67,3 за мъжете и 71,2 за жените.
Пном Пен се намира на река Тонлесап, където се влива в река Меконг. Градът е на повече от 500 години.
Градът е бил кралска столица 73 години – от 1432 г. до 1505 г., когато бил изоставен за 360 години поради вътрешни спорове за кралски претенденти.
През 1866 г. Пном Пен станал постоянно седалище на правителството и там бил построен сегашният Кралски дворец.
През 1920 г. е известен като Перлата на Азия и за следващите 4 десетилетия продължил да се разраства. Градът бил превзет от комунистически настроените „Червени Кхмери“. Много от жителите включително богатите и образовани, били накарани на сила да вършат селска работа и да обработват фермите. През 1979 г. „Червените Кхмери“ са изтласкани от Пном Пен от виетнамците започват да се връщат към града.
Пном Аурал (1813 м), намира се в Кардамонските планини.
Камбоджа е конституционна монархия, наричана от местните кусокорае. Глава на държавата е кралят, а начело на правителството стои министър-председател.
Законодателен орган е Националната асамблея, а изпълнителната власт е в ръцете на кралското семейство.
Има двукамарен парламент, състоящ се от Национална асамблея (122 депутати), избирани за 5 години чрез всеобщо гласуване и Сенат (61 депутати – 57 избрани, 2 назначени от краля и двама от Националната асамблея).
Кралят се избира от Тронен съвет измежду почти всички мъжки кандидати от кралско потекло. След провеждане на парламентарни избори член на партията на мнозинството или на коалицията на мнозинството се обявява за премиер от краля.